نحوه مصرف داروهای گیاهی

نحوه مصرف توت روباه

توت روباهی ، گیاهی چندساله است که تا ارتفاع 1 متر رشد نموده و دارای برگ های مرکب پر مانند و ساقه های گل دهنده باریک و منشعب می باشد.
اثرات درمانی : تانن ها و ساپونین های موجود در گیاه دارای خاص قابض بودن ، ضد میکروبی ضد التهابی ، بند آورنده خون و ضد دیابتی هستند.وضعیت : توت روباهی طبی به عنوان گیاه دارویی مورد استفاده در طب سنی به ثبت رسیده است.

موارد استفاده و خواص :

ریشه های توت روباهی بعنوان داروی موثر برای درمان اسهال شناخته شده اند. این گیاه که به عنوان داروی بواسیر نیز شناخته شده . برای درمان التهاب های دارای خونریزی در روده بزرگ و خونریزی رحم استفاده میشود.

بصورت موضعی برای درمان بواسیر ، ناراحتی های مختلف پوستی ( مانند زخم ها ، سوختگی ها و اگزما ) و التهاب های مخاطی ( بصورت محلول های غرغره یا مواد موجود در خمیر دندان ) بکار می رود. عمده استفاده سنتی از این دارو در اروپا و چین خاصیت بند آوردن خون است و به همین دلیل نیز بخش اول نام علمی آن به معنی جذب کننده خون می باشد.

شکل و مقدار مصرف : دم کرده حاصل از 2-6 گرم از این گیاه سه بار در روز مصرف شود. عصاره های این گیاه معمولاً در تهیه مرهم ها و محلول های شستشو بکار رفته و بصورت استعمال موضعی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *